Kaubad > Vaipkatted


Vaibaparadiis pakub vaipkatteid erinevatesse ruumidesse.
Vaipkatted eluruumidesse:

  Suur valik erineva värvi, tüübi ja disainiga vaipkatteid alates odavamatest lühikesekarvalistest (karva pikkus2-3mm) kuni kallimateni, mis on valmistatud spetsiaalsest termofikseeritud niidist ja karvapikkus võib olla 10mm ja enam. Esmatähtis vaipkatte valikul on niit, millest vaipkate on valmistatud, karva struktuur ja disain.

  Vaipkatted jaotatakse lõnga tüübi järgi: naturaalseteks ja sünteetilisteks.   Naturaalsed vaipkatted võivad olla taimset või loomset päritolu. Taimsed kiud on dzjuut, lina, puuvill, sisal ja kookose kiud, loomseteks kiududeks on vill ja ja siid. Tänapäeval on turul levinud vaipkatted, mis sisaldavad 10-30% naturaalseid kiude. Nende hinnad ei ole kallid ja nendes on ühendatud naturaalsete ja sünteetiliste vaipkatete parimad omadused, näiteks villa pehmus ja sünteetilise kiu vastupidavus ja pikaealisus. Vaipkatetes kasutatavad sünteeetilised kiud on polüamiid(nailon), polüakrüül, polüester, polüpropüleen ja teised tänapäevased materjalid näiteks väga tugev kiud Antron, mida toodab tuntud prantsuse firma Du Pont.

Vaipkatete jagunemine vastavalt karva tüübile

Ühetasane aasaline karv (buklee) — kõik aasad on ühekõrgused. See struktuur on tihe ja pikaaegne. Sellele ei jää mööbli jälgi ja on kulumiskindel ka sellistes kohtades, kus on suur koormus. Katet on lihtne puhastada tänu sellele, et sodi ja tolm jääb katte pinnale.
Mitmetasandiline aasaline karv (berberid, scrollid) — aasad on erineva kõrgusega. Selline struktuur võimaldab luua efektseid ruumikaid mustreid. Sellisel kattel peaaegu ei märka kulumist või määrdumist. Skrollid on koheva karvaga.

Saxony — seda tüüpi kate tuletab meelde plüüsi, aga on tehtud keerutatud lõngast ja sellepärast karvad ei segune omavahel. Karv ei ole eriti kohev ja seetõttu säilitab paremini oma vertikaalse asendi. Selline kate ei kulu kiiresti, ning jäiljed sellisel kattel ei riku dekoratiivset efekti.
Tekstuurne karv — katte karv on tugevalt keerutatud ja kinnitatud siis kuumtöötlusega.. Niisugune kate on väga pikaajaline. Jäljed on sellisel kattel praktiliselt nähtamatud.

Velüür — sellise katte karv on sile ja meeldiv käega katsuda, nagu samet. Karva ülemine ots kohev, et katte pind jääks ühtlaseks.Velüürkarvaga kate on kulumiskindel ja tihe.

  Lõigatud-aasaline — selles kattes on ühendatud saksoni ja aasaline karv st. kombineeritakse erineva kõrgusega lõigatud ja lõikkamata karva. Reljeefsed mustrid saadakse just sellist tüüpi karvaga.

  Populaarsemad vaipkatte tüübid koju:
1) madala aasaga värvitud vaipkatted (print),
2) tihedamad vaipkatted reljeefse ja ruumilise mustriga (scroll),
3) pehmed ja kohevad katted, mille karva kõrgus on kuni 12 mm. (cutloop),
4) pehmed ja kohevad katted keerdlõngast, lõnga kõrgus on 10-50mm (shaggy).

  See valdkond areneb väga kiiresti värvi, kvaliteedi ja valiku osas. Klientide pidevalt muutuvad nõudmised on aidanud välja töötada viltpõhja, mis on muutunud meie põhjamaa kliimas väga populaarseks. Kuid siiani toodetakse ka kummi, sünteetilise ja dzjuudist põhjaga vaipkatteid.

Kodu vaipkatete üldiseloomustus:
 • Alus: dzjuut, vilt, sünteetiline võrk, kumm.
 • Koostis: 100% PP, 100% PA, 100% villa või villasegu.
 • Rulli laiused 4 m ja 5 m, ja samuti rajad (runner, daroska) alates 0,6 kuni 1,8 m.

Kõik kodused vaipkatted vastavad Europa Liidu Tervisekaitse standardile.

Vaipkatted kommertsruumidesse:

  Sellised katted on ettenähtud ruumidesse, kus vaipkattel on väga suur koormus. Peale selle esitatakse neile tihti ka kõrgeid esteetilisi nõudmisi (hotellid, firmade kontorid, kauplused jms).

  Need katted on kuulumiskindlad, mööblijalgade ja -rataste all vastupidavad, tulekindlad, antistaatilised ja kergesti puhastatavad.

Kommertsvaipkatete üldiseloomustus:
 • Koostis: 100% PA või segu PP-PA (alused: sünteetiline võrk,
    spetsiaalne vatiin) või vill - PA.
 • Rulli laiused: 4 m ja 5 m.

Kõigil kommertskasutuseks mõeldud vaipkatetel on Europa Liidu Tervisekaitse sertifikaat ja Tuletõrje sertifikaat.

  Mida arvesteda vaipkatte valikul kommertsruumi:
 • Ruumi läbitavus – esitatakse erinevaid nõudeid katte kulumiskindlusele;
 • disain - kontoritesse valitakse rangemad toonid ja mustrid, hotellidesse – klassikalisemad mustrid ja küllastunud värvid.
 • erinõuded - antistaatilisus (arvutitoad, aparatuuri ruumid), tulekindlus (lennuki salongid), heliisolatsioon (helistuudiod).

  Tähtsaks kvaliteedi näitajaks on kiud, millest kate on valmistatud. Vaipkatte kiud võib olla naturaalne või sünteetiline. Naturaalne kiud jaotakse taimseks (dώuut, lina, puuvill, sisal ja kookose kiud) ja loomseks(vill ja siid) materjalideks. Sünteetilised materjalid võivad olla taimsel põhjal (viskoos), mineraalsel põhjal (klaasvill) ning ka sünteetilisel põhjal (polüpropüleen, polüamiid (nailon), polüakrüül, polüester).

  Kõige rohkem kasutatakse vaipkatete valmistamisel polüamiid või polüpropüleen kiudu ja ka villa.

  Polüpropüleen kiud on värvikindel, ei luitu, ei karda vee alusel aineid (vein, limonaad), kuid värvide valik on piiratud. Polüpropüleeni puuduseks on madal kulumis- ja tulekindlus, selle pärast ei soovitata polüpropüleenist vaipkatteid paigaldada ühiskondlikesse ruumidesse.

  Polüamiid kiud on kõige levinum tänu oma painduvusele, kulumiskindlusele ja kõrgele tulekindlusele. Palju värvitoone. Tuntuim kvaliteetse polüamiidkiu tootja on firma DuPont (kiud Antron). See kiud erineb teistest oma antistaatilisuse ja mustust tõrjuvate omaduste poolest, selle saavutamiseks lisatakse grafiidi lisandeid ja kiud töödeldakse tefloniga.

  Villase kiu väärtuseks on elastsus, madal soojusjuhtivus ja hea tulekindlus. Kiu puuduseks on kõrge hind, vastuvõtlikkus plekkidele, staatilise elektri hoidmine, vastuvõtlikkus koidele ja hallitusele, tuhmid värvid. Puuduste kompenseerimiseks kasutatakse villa ja sünteetiliste kiudude kombineerimist (tavaliselt - 80% villa ja 20% polüamiidi). Tulemuseks saadakse kõrge kvaliteediga kate, milles on ühendatud kõik naturaalse ja sünteetilise katte head omadused. Sellist katet kasutatakse näiteks kõrgema klassi hotellides.

  Katte valikul pöörake tähelepanu kiu struktuurile. Katted, millel on aasaline kiud säilitavad kauem oma esialgse välimuse ja neid on lihtsam puhastada. Lõigatud aasaga katted (scroll, cut'n loop, sakson, veluur) on kalli välimusega ja mugavad, kuid nõuavad ka rohkem hooldust.

  Eraldi klass vaipkatete hulgas on niinimetatud “nõelviltkate”, mittekootud vaipkatted, mis on väga hea kulumiskindlusega ja soodsa hinnaga. Sellises tehnikas on valmistatud ka porimatid.Üldiseloomustus nõellöögi vaipkatete:
 • Koostis: 100% PP.
 • Alus: kõva kumm (GEL) - ei libise.
 • Rulli laiused: 2 ja 4 m.
 • Matid: 0.4-0.6; 0,5-0,8; 1,0-1,2; 1- 1.5, 1,2-1,8; 1,2-2,4 m.
    Alus: spetsiaalne hüdrofoobne vulkaniseeritud kumm.